3d oyunlar da yerini alan Dinazorları Yakala oyunu 3D Macera Oyunları kategorisinde kayıtlıdır.
3D Oyunlar > 3D Macera Oyunları > Dinazorları Yakala Oyunu

Oyun Kategorileri

Seçme 3D Oyun

Online İmparatorluk Oyunu Salyangoz Recai Oyunu Online Büyük Çiftlik Oyunu

Dinazorları Yakala Oyunu

Dinazorları Yakala Oyunu
Oyun boyutu: 6.66 MB
Oynama: 460.457
Oyun Türü: Unity 3D
Oyun Beğenilme: %75

En zeki dinazorlar arasında yerini alan velociraptor ile safariye çıkıyoruz ve dinazor avlıyoruz.

Unity 3D Oyun Nasıl Oynanır
3d oyunlar sitemizde yayınladığımız "Dinazorları Yakala" oyunumuz unity 3d oyunlar arasında yerini alır. Oyunun yüklenmesi internet hızınıza bağlı olarak hızlı yada yavaş olabilir. Oyun yüklendikten sonra ister oyuna ziyaretçi olarak isterseniz üye olarak bağlanabilirsiniz. Oyun klavye yön tuşlarıyla oynanıyor. Boşluk tuşu zincir atar ve B tuşu turbo olarak kullanılır.

Oyun kahramanımız "Velociraptor" hakkında biraz bilgi; Hızlı hırsız olarak adlandırılan Velociraptor, 75-71 milyon yıl önce, Kretase döneminde yaşadığı tahmin edilen etobur bir dinozor türüdür. Ağırlığı 200 ila 500 kg arasında değişen bu türün boyu 2 - 0,5 metre arasında değişmektedir. İki bacağı üzerinde yürüyen Velociraptor saatte 40 km hızla sıçrayabilir ve koşabilir. En hızlı dinazorlar arasında yerini alır. Boynu "S" görünümündedir. Dengesini sağlayabilmek için sert kuyruğunu kullanır ve bu sayede hızlı dönüşler yapabilir. Ayrıca yaklaşık 15 cm uzunluğunda orak şeklinde tırnağa sahip baş parmakları ile ölümcül bir yırtıcıdır. Avlanırken jilet gibi güçlü pençelerini, keskin dişlerini, ağırlığını ve kuvvetli çenesini kullanır. Grup halinde avlanırlardı. Zekası ile diğer dinozorlardan ayrılır. Raptor zekası filmlere konu olmuştur. Ayrıca günümüzde 3d oyunlar arasında yer alan bir oyunuda mevcuttur (Şuan oynadığımız oyun). Velociraptor'a Jurassic Park film serisinde de rastlayabilirsiniz. Ama bu seride normal boyundan daha uzun gösterilerek bir yanlışlık yapılmıştır. Aslında Velociraptor bildiğimiz hindiden daha uzun değildir. Ayrıca Velociraptor çok küçük ve ilkel kanatlara sahiptir fakat bu kanatlarını çok küçük olduklarından dolayı uçmak için kullanamıyorlardı. Ama bu küçük kanatları bilim adamlarının son araştırmalarına göre avlanma sırasında rahat ve hızlı manevra yapabilmek için kullandığı tahmin edilmektedir. Son yıllarda kuşların tarih öncesi atalarının Velociraptor gibi dinozorlor olduğu ileri sürülmektedir ama tabi ki kimse bunun tam anlamıyla doğru olduğunu söyleyemez.

Benzer Unity 3D Oyunlar
En İyi 3D Oyunlar

3D Oyunlar Hakkında
Sitemizde yayınladığımız "3d oyunlar" çeşitli oyun üreten sitelerden seçilerek eklenmiştir. Bu 3d oyunları oynayabilmeniz için ücretsiz yayınlanan adobe shockwave, flash player ve unity 3d web player eklentisi ile çalıştırabilirsiniz. Sisteminizde gerekli olan bu eklentiler yoksa yada güncel değilse 3 boyutlu oyunlar açılırken sorun yaşayacaktır. Bu durumda 3d oyunu oynayabilmeniz için aşağıdaki eklenti logosuna tıklayıp gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Eklentileriniz güncelse, güncel 3d oyun oyna yada unity 3d oyunlar oyna. 3d savaş oyunları kategorisini ziyaret ederek arkadaşlarınızla karşılıklı online 3d oyun oynayabilirsiniz. 3d sitemizi ziyaret eden bütün oyuncular gizlilik politikası sayfasını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Sitemizle ilgili soru ve sorunlarınız için iletişim sayfamız yardımıyla bize ulaşabilirsiniz.